Equip de treball
Grup de coordinació general
Victòria Almuni (Comissió Cívica de Patrimoni de les Terres de l'Ebre)
Carles Barrull (CERIb-IRMU)
Gemma Carbó (Museu de la Vida Rural)
Narcís Figueras (UOC)
Laia Gallego (UB)
Àlex Gravalos (AADIPA)
Albert Pèlachs (UAB)
Pere Porta (IDAPA)
Enric Pujol (historiador, UAB)
Josep Santesmases (CCEPC)
Joan Manuel Soriano (UAB)
Marta Urbiola (AADIPA)Oliver Vergés (Investigador-UAB)
Oriol Vicente (UAB-CORE)
Francesc Viso (CCEPC)
Grups de treball territorials
  • G1.BARCELONA
    • Coordinador/a: Laia Gallego (UB)
    • Grup de treball: Alba Peña, Noelia Rolando i Aila Pinyol
  • G2.PENEDÈS
    • Coordinador/a: Àngels Travé (IE Penedensencs)
    • Grup de treball: Jaume Palau
  • G3.CATALUNYA CENTRAL
    • Coordinador/a: Rosa Serra (Àmbit de Recerques del Berguedà)
    • Grup de treball: Jordi Boixader, Martí Picas i Francesc Comas
  • G4.TARRAGONA
    • Coordinador/a: Antoni Vigili (UAB)
    • Grup de treball: Manel Martínez, Salvador Palomar i Judit Gamundi
  • G5.GIRONA + CATALUNYA DEL NORD
    • Coordinador/a: Núria Martínez (UAB)
    • Grup de Treball: Joan Peytaví, Enric Pujol i Antoni Llagostera
  • G6.LLEIDA + FRANJA MIG (LLITERA, BAIX CINCA)
    • Coordinador/a: Joan Ramon González (President d’Amics de la SeuVella)
    • Grup de Treball: Xavier Escudé, Jacinto Bonales i Miquel Torres
  • G7.TERRES DE L’EBRE + MATARRANYA
    • Coordinador/a: Ferran Grau
    • Grup de Treball: Pere Rams, Toni Forcadell i Anna Bellaubí
  • G8 I G9. ALT PIRINEU, ARAN I ANDORRA
    • G8. Pallars Sobirà, Alt Urgell, Cerdanya i Andorra
    • Coordinador: Pau Chica
    • Grup de treball: Oriol Riart, Carles Gascón i Sara Aliaga
    • G9.Pallars Jussà, Ribagorça (Catalunya i Aragó) i Aran
    • Coordinador: Carles Barrull
    • Grup de treball: Arcadi Castilló, Xavier Gutiérrez, Jordi Suïls i FranciscoMartí
  • G10. G11. G12. PAIS VALENCIÀ
    • Coordinador: Andreu Ginés
    • Grup de treball: Carlos Gómez
      • G10.Nord de Castelló
      • G11.Comarques centrals interiors
      • G12.Comarques centrals valencianes(Sud de València i Nordd’Alacant)
  • G13. G14. G15. ILLES BALEARS
    • Coordinador: Jaume Mascaró
    • Grup de treball: Joan Torres
      • G13.MALLORCA
      • G14.MENORCA
      • G.15.EIVISSA